POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

mieszkania Rzeszów Nowe Miasto, rynek wtórny

Numer identyfikacyjny: 1049



Opis:

Mieszkania w Rzeszowie 1,2,3,4, pokojowe

Powierzchnia mieszkania wynosi 64 m2, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno wc.
Okna wychodzące na wschód i zachód. Bardzo ładny widok na panoramę miasta. 
Standard wykończenia: ściany w pokojach i przedpokoju - gładź, ściany w kuchni, łazience i WC - glazura; 
Podłogi w pokojach i przedpokoju - parkiet, podłogi w kuchni - wykładzina PCV, podłogi w łazience i WC - terakota.

W całym mieszkaniu wymieniono okna na plastikowe.
Mieszkanie po generalnym remoncie: wymiana instalacji wewnętrznych (wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej), odnowienie wszystkich pomieszczeń.
Wyposażenie oferowane w cenie: w kuchni - komplet szafek kuchennych, kuchenka gazowo-elektryczna (AMICA), okap kuchenny (AMICA), stół, taborety, lodówka (ARDO); w pokoju - segment mebli, stół, osiem krzeseł tapicerowanych, kanapa (rozkładana); w przedpokoju - szafa (2,10m długości, 0,60m głębokości), szafka. Inne elementy wyposażenia - do uzgodnienia.

Przed blokiem dużo zieleni, plac zabaw, parking. W pobliżu przedszkole, szkoły, uczelnie, sklepy, kościół, basen.

 

 

 

Kontakt bezpośredni:

Krzysztof Ogonowski
 kom: 785-773-443
e-mail: biuro@broker.rzeszow.pl

 

kupowanie mieszkania nie jest wcale procesem łatwym. Gruntowne przemyślenie tematu kupna mieszkania na samym początku zaoszczędzi nam i innym czasu spędzonego np. na oglądaniu mieszkań zbyt drogich. Ofert sprzedaży mieszkań jest wiele, a mieszkania, w ostatnim czasie, nie sprzedają się już jak ciepłe bułeczki. Daje to szansę kupującym na spokojne porównanie ofert na rynku i dokonanie rozsądnego wyboru.
Od czego zacząć?
Zacznij przede wszystkim od odpowiedzi na pytania jak dużego mieszkania potrzebujesz, jaka powinna być powierzchnia mieszkania oraz ilość pomieszczeń. Weź pod uwagę nie tylko bieżącą sytuację, ale również dłuższy horyzont czasowy. Staraj się myśleć strategicznie.
Drugą kwestią (choć nie mniej ważną od pierwszej) jest odpowiedź na pytanie: jakimi środkami finansowymi dysponujesz?
Weź pod uwagę wielkość własnych środków finansowych oraz finansowanie kredytem. Najlepiej na samym początku Twoich poszukiwań mieszkania umów się z osobą, która przedstawi Ci dostępne oferty finansowania zakupu nieruchomości oraz wyliczy Twoją zdolność kredytową. Określenie kwoty, jaką dysponujesz, musisz dokonać na samym początku drogi. To ważne, ponieważ czynnik ten ogranicza niestety pole działania wielu osobom.
Planując budżet, weź również pod uwagę dodatkowe koszty związane z zakupem nieruchomości (które są niemałe), takie jak: taksa notarialna, podatek od czynności cywilno-prawnych, opłaty sądowe, prowizja pośrednika.
Gdy już sprecyzujesz swoje podstawowe wymagania (i możliwości), przystąp do szukania ofert sprzedaży. Możesz to zrobić sam lub z pomocą pośrednika, który przedstawi Ci aktualną ofertę mieszkań przeznaczonych do sprzedaży.
Porównując mieszkania zwracaj uwagę na następujące czynniki:
Lokalizacja:
•    Centrum czy obrzeża miejscowości;
•    Odległość i dostępność komunikacyjna z miejscami, gdzie często bywasz (miejsce pracy, miejsce zamieszkania rodziny, przyjaciół);
•    Dostępność infrastruktury, takiej jak: miejsca parkingowe, parkingi strzeżone, garaże, komunikacja miejska, sklepy, punkty usługowe, urzędy, szkoły, przedszkola, place zabaw, boiska (jeżeli będzie to potrzebne Twojej rodzinie);
•    Dostępność terenów zielonych, terenów spacerowych;
•    Otoczenie – czy w pobliżu nie ma uciążliwych zakładów przemysłowych, tras szybkiego ruchu oraz co przewidują plany zagospodarowania przestrzennego dla otoczenia.
Rodzaj zabudowy (jaki rodzaj zabudowy preferujesz):
Czy są to:
•    Duże osiedla z wysokimi blokami;
•    Osiedla z mieszaną zabudową;
•    Tylko niska zabudowa, kameralne osiedla;
•    Kamienice;
•    Ekskluzywne osiedla, ogrodzone i chronione.
Budynek:
•    Wiek budynku;
•    Technologie i materiały z jakich jest zbudowany;
•    Ogólny stan budynku, elewacji i dachu;
•    Stan klatki schodowej, wind;
•    Czy w budynku są piwnice, garaże.
Mieszkanie:
•    Na której kondygnacji znajduje się mieszkanie;
•    Rozkład mieszkania, jego funkcjonalność, czy pokoje są niezależne, czy przejściowe;
•    Stan mieszkania: wysoki standard, stan bardzo dobry, stan do odświeżenia, stan do remontu;
•    Stan stolarki drzwiowej i okiennej, podłóg i innych stałych elementów mieszkania;
•    Usytuowanie mieszkania względem stron świata – pomieszczenia z doświetleniem południowym i zachodnim będą zawsze cieplejsze i bardziej słoneczne;
•    Jaki jest widok z mieszkania – na inne bloki, tereny zielone czy ulicę;
•    Czy jest balkon, ogródek, czy do mieszkania przynależy piwnica, garaż, miejsce parkingowe;
•    Jakie wyposażenie pozostaje w cenie mieszkania (np. sprzęt AGD, zabudowa kuchenna);
•    Jakie są średnioroczne koszty utrzymania mieszkania (czynsz, ogrzewanie, energia elektryczna itp.).
Postaraj się umówić się na oglądanie mieszkań gdy jest jeszcze widno. Łatwiej jest wtedy ocenić otoczenie i zauważyć ewentualne nieprawidłowości, zarówno w samym mieszkaniu jak i w budynku. Ze względu na intensywną pracę zawodową oglądanie mieszkań w ciągu dnia jest niełatwe dla wielu osób, warto jednak w ten sposób przeprowadzić dodatkowe wizytacje chociaż w szczególnie interesujących Cię nieruchomościach.
Nie wahaj się zadawać pytań dotyczących interesującej Cię nieruchomości (w szczególności o sposób zarządzania nieruchomością wspólną, o sąsiadów, oraz o termin, kiedy sprzedający będzie mógł opuścić mieszkanie).
Zastanów się, czy cena mieszkania jest adekwatna do lokalizacji, wielkości mieszkania i ogólnego standardu. Pamiętaj, że cena ofertowa mieszkania zwykle nie jest ceną ostateczną i jeżeli mieszkanie Cię zainteresuje, spróbuj się targować.
Jeżeli wybierzesz już interesującą Cię nieruchomość, koniecznie sprawdź jej stan prawny.
•    Poproś właściciela mieszkania o akt notarialny kupna mieszkania (lub przydział członkowski);
•    Sprawdź księgę wieczystą (najlepiej weź odpis księgi wieczystej);
•    Poproś o zaświadczenie o braku zaległości czynszowych;
•    Spytaj właściciela czy prowadzi działalność gospodarczą oraz czy mieszkanie jest w środkach trwałych firmy;
•    Zobowiąż sprzedającego do wymeldowania wszystkich osób z przedmiotowego lokalu (najlepiej do dnia aktu notarialnego).
Oczywiście sytuacja prawna każdego lokalu może być inna i w indywidualnych przypadkach mogą być potrzebne również dodatkowe dokumenty. Ponieważ nie każdy kupujący potrafi prawidłowo zinterpretować przedstawione dokumenty, w razie wątpliwości zwróć się o pomoc w sprawdzeniu dokumentów nieruchomości do doświadczonego pośrednika, lub notariusza. Pamiętaj, że przeniesienie własności mieszkania koniecznie musi mieć formę aktu notarialnego. Notariusz zobowiązany jest dokonywać czynności zawodowych zgodnie z prawem, według najlepszej woli i wiedzy oraz z należytą starannością. Możesz go poprosić o wpisanie dodatkowych zapisów do aktu notarialnego, stanowiących indywidualne ustalenia między stronami transakcji (np. kwestię pozostawienia wyposażenia).
Podpisując umowę przedwstępną kupujący zwykle wręcza sprzedającemu określoną kwotę pieniężną, jako zadatek lub zaliczkę na poczet ceny mieszkania. Zwykle jednak nie rozumiemy różnicy między pojęciami zadatku i zaliczki. Zadatek – zgodnie z art. 394 Kodeksu cywilnego zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego odstąpić od umowy i zachować otrzymany zadatek. W momencie, kiedy sama zapłaciła zadatek,, może zażądać sumy dwukrotnie wyższej. Oznacza to, że jeżeli kupujący nie przystąpi do umowy notarialnego przeniesienia własności nieruchomości z własnej winy, traci on kwotę wręczoną sprzedającemu przy umowie przedwstępnej jako zadatek. Jeżeli natomiast do podpisania umowy sprzedaży nieruchomości nie dojdzie z winy sprzedającego, zobowiązany jest on zwrócić kupującemu zadatek w podwójnej wysokości. Zaliczka – jest to kwota wpłacona na poczet ceny sprzedaży, lecz w przeciwieństwie do zadatku nie pełni funkcji odszkodowawczej. Jeżeli nie dojdzie do umowy przyrzeczonej, zaliczka jest zwracana kupującemu.
Po zakupie mieszkania nie zapomnij o dopełnieniu odpowiednich formalności w spółdzielni mieszkaniowej (lub u zarządcy wspólnoty) oraz w zakładach: energetycznym i gazowniczym.
Na pytanie: „jak kupować mieszkanie?” można odpowiedzieć – rozsądnie. Jest to zazwyczaj inwestycja długoterminowa i pochłaniająca dużo środków finansowych – decyzja powinna być więc przemyślana.

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:




Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt