POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Rata miesięczna:
12 083 PLN
Lokalizacja:

Szebnie obiekt komercyjny, dwór zabytkowy z parkiem

Cena: 2 900 000 PLN
Numer identyfikacyjny: 1446



Opis:

SZEBNIE  ZESPÓŁ DWORSKO PARKOWY

 

 

  1. PRZEDMIOT INWESTYCJI:  ZESPÓŁ DWORSKO PARKOWY SZEBNIE

Zespół Parkowo - Dworski położony jest w miejscowości Szebnie na działce o powierzchni 22842 m2.  Działka ta położona jest w obrębie dwóch działek. Nieruchomości położone są przy drodze krajowej nr 28 na trasie w kierunku przejścia granicznego Barwinek i w Bieszczady. Jest to droga bardzo ruchliwa i z dużym natężeniem ruchu. Lokalizacja nieruchomości pozwala na rozbudowę i remont z przeznaczeniem na restauracje, bary czy ośrodek rekreacyjny gdzie każdy podróżny może się zatrzymać i odpocząć w trakcie swojej trasy. Inne możliwości przeznaczenia obiektu to: prywatny szpital, dom opieki, hotel, dom weselny, ośrodek wypoczynkowy itp.

  1. OPIS NIERUCHOMOŚCI:

Zabudowania te pochodzą z 1750 r. i należą do nich oprócz dworu i parku krajobrazowego jeszcze 3 inne budynki o powierzchni 4700 m2 ( dawna stajni, oficyna i dworek) tworząc razem malowniczą okolicę o powierzchni 3 ha. Są to zabudowania zabytkowe, które podlegają nadzorowi Konserwatora Zabytków.  

Nieruchomość ta to bezkonkurencyjny, jedyny w swoim rodzaju i unikatowy budynek w tym rejonie Polski. Północna cześć działki została pozbawiona zakrzewienia , natomiast południowa oraz wschodnia posiada bardzo bogaty drzewostan, z przewagą dębów, kasztanowców i klonów. Działka zlokalizowana jest w centrum wsi , na której wybudowane są budynki: stajni, oficyny oraz dworek. Na terenie działki urządzono drogę dojazdową o nawierzchni asfaltowej oraz boisko do siatkówki o tej samej nawierzchni. Działka jest ogrodzona z bramą wjazdową. Jest ona także uzbrojona w instalacje elektryczną, gazową, wodno- kanalizacyjną.

DWÓR

Budynek pochodzi z początku XIX wieku  w stylu eklektycznym. Ma on kształt prostokąta przybudówką od wschodu oraz przedsionkiem od północy. Budynek jest podpiwniczony częściowo, piętrowy, natomiast przybudówki są parterowe. Ściany murowane z cegły o grubości od 30 do 60 cm. Stropy drewniane, dach z konstrukcji drewnianej pokryty blachą. Dach jest czterospadowy na Dworze natomiast  na dobudówkach  jest dwuspadowy. Od strony południowej znajduje się taras połączony ze schodami prowadzącymi do parku. Powierzchnia użytkowa tego budynku to  754 m2

 

BUDYNEK OFICYNY

W zachodniej części działki wybudowany został budynek mieszkalny z przybudówką, jest to obiekt parterowy, niepodpiwniczony, z dwuspadowym dachem. Wykonany w technologii tradycyjnej. Fundamenty betonowe, ściany z pustaków siporex, strop drewniany podobnie jak konstrukcja dachu. Dach kryty blach. Powierzchnia użytkowa budynku to 258 m2. Budynek wyposażony w instalacje elektryczne, wodno – kanalizacyjne.

 

STAJNIA DWORSKA

W południowo- zachodniej części działki zlokalizowany jest budynek stajni. Budynek parterowy, niepodpiwniczony z dachem czterospadowym. Budynek przystosowano jako inwentarsko – gospodarczy wykorzystywano jako stajnia dworska. Budynek ten wykonany jest w technologii takiej jak budynek oficyny. Powierzchnia użytkowa  to 159,15 m2.

 

3. PLANOWANA INWESTYCJA

  1. STAJNIA- podzielona na około trzy osobne lokale z przeznaczeniem na:

1) małą salę na imprezy okolicznościowe, może restauracja, pizzeria,

2) ogród zimowy z lekkiej konstrukcji połączona z lokalem aby w razie potrzeby mieć duża salę

3) sala z przeznaczeniem na imprezy okolicznościowe  o powierzchni około 400 m2 z możliwością podziału na dwie  mniejsze sale.

Z zewnątrz drewniane okna, kwiaty w dawnych żłobach, utrzymane w dawnym stylu wiejskim z ogrodem i podłogą na tańce.

B) OFICYNA- podzielona na dwa lokale z przeznaczeniem na:

1) sala o powierzchni 250 m2, w stylu wiejskim z przeznaczeniem na pokazy firmowe, konferencje itp.

2) sala ok. 400 m2, z podziałem na kuchnie dla tego budynku oraz dla stajni, kuchnia bardzo elastyczna, podział może być również na pokoje, może basen lub Spa.

C) DWÓR – podział budynku na :

1) parter – mała kuchnia z przeznaczeniem dla ludzi którzy mieszkają w dworku, pozostałe małe salki w których można zorganizować odpoczynek, bibliotekę, sale gier , salon TV, łazienka

2) reszta parteru przeznaczona na komercję, w tym małe salki, łazienki

3) I piętro i poddasze – hotel, pokoje z łazienkami( około 100  pokoi), przejście na taras nad salą balową, może malutki bar

Na zewnątrz przepiękny ogród z przeznaczeniem na rekreacje i odpoczynek. W ogrodzie miejsce na grill, na jazdę konną i spacery po parku, w czasie gdy goście przyjeżdżają na różne imprezy okolicznościowe.

Możliwość przeznaczenia tych sal:

- przy każdej sali mała salka dla dzieci

- duże łazienki

- sale przeznaczy można na wesela , konferencje, szkolenia, mógłby być fryzjer, kosmetyczka, miejsce dla fotografa i kamerzysty. Szkoła tańca, kursy, spotkania miłośników sztuki, poezji i muzyki. Imprezy, dyskoteki itp.

Wydane warunki zabudowy na budowę i rozbudowę.

Przewidywany przychód po zakończonej inwestycji to 1,2- 1,5 mln rocznie tylko z wynajmu Sali balowej (wynajem 7 miesięcy w roku) oraz z działalności hotelarskiej, natomiast pozostałe budynki i park będzie można wykorzystać tak aby osiągać dodatkowe dochody.

Do sprzedaży budynek razem z WZ lub pozwoleniem na rozbudowę co da szansę przyszłemu nabywcy na szybki rozwój tego budynku.

CENA: 2.900.000 zł do negocjacji, do ceny należy doliczyć podatek VAT

17 852 47 67 / kom. 601-538-400
komercja podkarpackie, Pośrednik Odpowiedzialny Licencja Nr 2115, komercja jasło krosno, zamieszczone informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego,

 

 

Historia wsi Szebnie.
Legat papieski Kaliksta II,  przeprowadzający legację w Polsce Idzi z Tuskulum wystawiający w Krakowie  od maja 1123 do stycznia 1125 r. za zgodą Bolesława Krzywoustego i syna Bolesława oraz Biskupa krakowskiego Radosta dokumenty  stwierdza, że do Klasztor Benedyktynów w Tyńcu| należy miejscowość Szebnie. Jest to najstarsza wzmianka o istnieniu miejscowości. Można sądzić, że osadźcą dla tej miejscowości byli benedyktyni  z Tyńca. W XIII w. następuje korzystniejsza dla rozwoju  osady lokacja na prawie magdeburskim. Dokumenty wymieniają w Szebnie  w 1229 r.

W dokumencie Leszka Czarnego, w którym książę zezwala na osadzenie miejscowości na tym prawie, figuruje 30 wsi, w tym Szebnie. Ze sporu w 1319 r. między opactwem tynieckim a Jakubem -podkomorzym sandomierskim o gród Golesz, wynika, że  Szebnie podlegały wówczas pod zamek goleski.
W roku 1330 sąd biskupa krakowskiego wydał wyrok w sporze o dziesięciny, wytoczonym przez plebana kościoła w Kazimierzy Małej plebanowi kościoła w Szebniach. Chodziło o dziesięciny z wsi Mikołajów, Stropieszyn i Zagajów, które to dobra, w  czasie procesu należały do rycerza imieniem Sąd. W latach 1333-1334 wymieniony jest rycerz  Sąd  - jako podkomorzy sandomierski. 13 grudnia 1397 r. Henryk Szebieński sprzedał Klemensowi z Moskorzewa- podkanclerzowi królestwa polskiego, trzy wsi w powiecie krośnieńskim: Wojkówkę, Bratkówkę i Na Wysokiem  z obu stron Wisłoki za 400 grzywien. Był to przypuszczalnie syn Tomisława z Szebni (z r.1362). Potem wymieniany jest ''Nawoj z Szebień'' (czyli Szebni).
Henryk Szebieński -zmarł przypuszczalnie przed rokiem 1420, bo wspomniany wyżej syn jego Indrzych - czyli Henryk występuje samodzielnie już w r.1415 jako Henryk z Moderówki lub Schebensky. Dokument z 1427 r. wskazuje , że trzej bracia; Spytek z Mikołajowa, Indrzych z Moderówki i Nawój z Szebień, podzielili  się dawniej i musieli być opiekunami młodszych braci, którzy doszedłszy do pełnoletniości, otrzymali swój dział. W roku 1536  dzierżawcą  Szebni był szlachcic Baltazar Dąbrowski.  
Miejscowość ta była niszczona przez najazdy Tatarów, Szwedów w 1655 r., czy Węgrów w 1657 r.
W  styczniu 1863 r. kilku mieszkańców wybrało się z właścicielem dworu, by walczyć w powstaniu o wolność Polski.

 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:




Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt