POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

Mieszkania olx Rzeszow rynek wtórny, olx

Numer identyfikacyjny: 591



Opis:

Ładne mieszkanie z antersolą. Ciekawy projekt.Mamy do zaproponowania kompleks mieszkaniowy realizowany w 2011 roku w okolicach Zalesia/Drabinianki. Jest to kameralny, bezczynszowy, czterokondygnacyjny blok zlokalizowany w nowoczesnej, przyjaznej okolicy i zaprojektowany zgodnie z zasadami funkcjonalnej architektury. Oferujemy w nim wygodne mieszkania o powierzchni od 30 m2 do 70 m2. Wszystkie mieszkania posiadają balkony lub loggie oraz zlokalizowane na klatce pomieszczenie gospodarcze. Cena za 1m2 kształtuje się od 4 100 zł Cena balkonów i pomieszczeń gospodarczych wynosi 50% ceny 1m2 mieszkania. Kupujący nie płaci podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), tj. 2% wartości transakcji. Uwaga: Nasze mieszkania możecie Państwo nabyć w ramach programu „Rodzina na swoim”, czyli korzystając z kredytu hipotecznego z dopłatą skarbu państwa! Dodatkowym atutem naszej oferty jest wygodna lokalizacja kompleksu w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych, jednocześnie blisko obiektów handlowo-usługowych i oświatowych w rejonie ul. Rejtana, Powstańców Warszawy i Sikorskiego. Szacunkowy czynsz ok.145zł/mc Mieszkania będą oddawane w stanie deweloperskim. Mieszkanie 3-pokojowe 76m2 IIIpiętro, balkon 5m2 Cena: 321575zł w przeliczeniu (4230/m2)

 mieszkania w Rzeszowie 1,2,3,4, pokojowe

 mieszkania 1 pokojowe

mieszkania 2 pokojowe

 mieszkania 3 pokojowe

mieszkania 4 pokojowe

 

Prawa właściciela we wspólnocie mieszkaniowej

Każdy właściciel lokalu jest też współwłaścicielem nieruchomości wspólnej (działka budynek i urzadzenia wspólne). O ile w ramach własności lokalu właściciel nie musi prawie w ogóle liczyć się z niczyim zdaniem, o tyle zarząd nieruchomością wspólną wymusza konieczność współdziałania członków wspólnoty. Aby takie współdziałanie umożliwić wspólnoty mają obowiązek powierzyć lub wybrać zarząd nieruchomości wspólnej. Wybrany zarząd może być jedno- lub wieloosobowy i może składać się z właścicieli mieszkań albo osób z zewnątrz. Zarząd kieruje sprawami wspólnoty, reprezentuje właścicieli lokali na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami. Zarząd lub zarządca podejmuje samodzielnie czynności zwykłego zarządu, robi więc wszystko, co wiąże się z załatwieniem bieżących spraw. Zarząd w sprawach przekraczających zakres zwykłego zarządu nie może podejmować decyzji samodzielnie i potrzebuje zgody właścicieli lokali podjętej w drodze uchwały.

Zatem każdy ze współwłaścicieli z reguły decyduje we wspólnocie mieszkaniowej w zakresie spraw nie przekraczających zwykłego zarządu w sposób pośredni poprzez prawo wyboru zarządu oraz w zakresie spraw przekraczających zwykły zarząd w sposób bezpośredni poprzez głosowanie nad podjęciem uchwały w konkretnej sprawie.

Uchwała jest więc podstawowym i najważniejszym sposobem w jaki właściciele wyrażają swoją wolę. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba, że w umowie lub w uchwale postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos. Jeżeli właściciel nie jest zadowolony z treści uchwały jaką podejmuje wspólnota oprócz tego, że może głosować przeciw jej podjęciu może także w przypadku gdy zostanie przegłosowany przez sąsiadów zaskarżyć ją do sądu. Właściciel lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu z powodu jej niezgodności z przepisami lub z umową właścicieli lokali albo, jeśli narusza ona zasady prawidłowego zarządzania lub w inny sposób narusza jego interesy. Powództwo to może być wytoczone przeciwko wspólnocie mieszkaniowej w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli albo od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów.

Jeżeli właściciel chce aby wspólnota podjęła określonej treści uchwałę najpierw sprawą powinien zainteresować zarząd, który jeżeli uzna sprawę za ważną dla wspólnoty powinien podjąć kroki w celu jej wdrożenia. Uchwały właścicieli lokali są bowiem podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd. Uchwała może być też wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania na przykład, gdy na zebraniu nie było wystarczającej ilości osób. Oprócz corocznego zebrania właścicieli, które musi być zwołane zebrania właścicieli mogą być także zwoływane przez zarząd w każdym czasie w razie potrzeby. Jednak jeżeli zarząd nie podejmie stosownych kroków nie znaczy, że właściciel jest bezradny wystarczy bowiem, że do swojego pomysłu przekona właścicieli dysponujących co najmniej 1/10 udziałów we wspólnocie. W takim bowiem przypadku na wniosek takiej grupy właścicieli zarząd musi zwołać zebranie właścicieli, którzy będą na nim mogli przedyskutować temat i podjąć uchwałę o stosownej treści.

 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:




Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt