POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

działki Krasne Kolonia sprzedaż, działki budowlane podkarpackie

Numer identyfikacyjny: 72Opis:

http://www.broker-rzeszow.pl/nieruchomosci.html?o=3

Wiosna to najlepszy moment na zakup działki. Poszukiwania idealnego miejsca, w którym zrealizujemy swoje projekty domów, nie powinno się ograniczać jedynie do atrakcyjnej lokalizacji.

Tanie działki budowlane w atrakcyjnych lokalizacjach są łakomym kąskiem dla kupujących. Promocyjna oferta powinna nam jednak zapalić ostrzegawczą lampkę – działki budowlane, szczególnie te położone w granicach administracyjnych miast, są drogie. Niska cena to sposób sprzedawcy na pozbycie się problemu. Zanim kupimy działkę, koniecznie sprawdźmy, jaki to problem.

Uważaj na grunty nasypowe!

Grunty nasypowe to podłoże, które zostało przeniesione z naturalnego miejsca i położone na wyrobiskach czy zagłębieniach terenu. Nie dają się one odpowiednio zagęścić, uplastyczniają się w kontakcie z wodą, nie przenosząc nawet małego obciążenia. Gruntami nasypowymi często są zasłaniane stare nielegalne wysypiska śmieci czy inne wady działki.

 

Budowa domu na gruncie z przewagą gliny czy torfu jest również bardzo ryzykowna. To najczęściej tereny, na których dawniej występowały zbiorniki wodne. Nawet bez szczegółowych oględzin poznamy je po bujnej łące, która występuje na działce lub w bliskim jej sąsiedztwie.

Nie warto inwestować również w działkę, która sąsiaduje z terenami wyrobisk cegielni. One również mogą być przykryte gruntami nasypowymi, gruzem lub po prostu górą śmieci.

Niekorzystne grunty mogą bardzo znacząco podwyższyć koszt budowy domu, wymagając zastosowania specjalnych i drogich technik budowy. Dużo zapłacimy również za hydroizolację fundamentów na terenach podmokłych, na których stale lub okresowo występuje wysoki poziom wód gruntowych. Również skarpa czy zbocze góry to nie miejsce do posadowienia domu, który może się osuwać.

 

Masz wątpliwości? Zrób badania geotechniczne!

Badania geotechniczne to dodatkowy koszt, który musi ponieść inwestor. Ale konsekwencje zakupu działki o niebudowlanym podłożu lub późniejsze osuwanie się budynku, pękanie jego konstrukcji, a nawet katastrofa budowlana będą kosztować nas znacznie więcej.

Jeżeli budujemy projekty domów jednorodzinnych, Prawo Budowlane nie nakłada na nas obowiązku wykonania badań gruntu. Ale jeśli nie znamy terenu, który chcemy kupić lub gdy planujemy domy z podpiwniczeniem, tylko analiza geotechniczna pozwoli nam stwierdzić przydatność podłoża dla naszej inwestycji.

Geotechnik – zatrudnij specjalistę

Geotechnik wykona na działce specjalne odwiert geologiczne, z których pobierze próbki do badań. Nowoczesne techniki analiz pozwalają na komputerowe określenie, czy na działce występują wody gruntowe, jak ich poziom waha się sezonowo, jaki grunt występuje na działce, jaka jest nośność gruntu. Wraz z analizą otrzymamy również przekroje geotechniczne i parametry nośności warstw geotechnicznych. Specjalista zapisze również swoje wnioski i zalecenia. Będziemy więc mieć pewność, czy możliwa jest budowa domu lub czy jej koszt nie będzie znacznie wyższy niż zakładany w pierwotnym kosztorysie.

 

(Profesjonalne badania dadzą ci pewność, czy i jak budować)

Badania geotechniczne może nam również zalecić architekt, który adaptuje nasze projekty domów do lokalnych warunków. W czasie adaptacji zmienia on wtedy gotowy projekt pod względem budowy i izolacji fundamentów, tak by najlepiej dostosować go do zastanych na działce warunków.

Na tym etapie jednak, kiedy badania wykryją wady gruntów, najpewniej będziemy już właścicielami feralnej działki. Dlatego warto pomyśleć o nich znacznie wcześniej.

Widziałeś skutki powodzi w Polsce?

Budowa na terenach podmokłych, sąsiadujących z istniejącymi zbiornikami wodnymi bądź takimi, które zostały skrzętnie ukryte przed nieuczciwym sprzedawcą skutkują albo wysokimi kosztami budowy fundamentów, albo podtopieniami czy zalaniem budynku, nieprawidłowym osiadaniem, w wyniku którego pękają ściany, a nawet katastrofą budowlaną.

Zanim kupisz działkę sprawdź, co kryje się pod warstwą humusu…

 

Mapka:
Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt