POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Rata miesięczna:
1 167 PLN
Lokalizacja:

mieszkania Rzeszów broker, biura nieruchomosci rzeszow

Cena: 280 000 PLN
Numer identyfikacyjny: 990


Piętro: 4,
Liczba pięter budynku: 10,
Powierzchnia(w m2): 63,9,
Wysokość czynszu: 450,
Forma własności: Spółdzielcze własnościowe,
Forma zabudowy: Blok,
Ilość pokoi: 3 pokoje,
Ilość poziomów: jednopoziomowe,
Materiał: płyta,
Stan Mieszkania: po remoncie,
Kuchnia: oddzielna,
Stan łazienki : dobry,
Okna: nowe plastikowe,
Balkon: balkon,

Opis:

Do sprzedaży mieszkanie o powierzchni 63.90m2 położone na 4 piętrze w wieżowcu. Posiada 3 niezależne pokoje, jasną kuchnię, łazienkę osobno wc, hol. Blo z lat 80-tych.

Mieszkanie dwustronne dzięki czemu jest jasne i nasłonecznione. W mieszkaniu 2 lata temu przeprowadzono remont. Na podłogach w pokojach położony wycyklinowany parkiet, w łazience, wc oraz kuchni płytki nowszego typu.  Ogrzewanie mieszkania centralnie z sieci. Do lokalu przynależy balkon, piwnica oraz pomieszczenie ADM na półpiętrze. Usytuowanie względem stron świata:  salon wychodzi na zachód, natomiast kuchnia oraz 2 sypialnie na wschód.

Wyposażenie zawarte w cenie: do uzgodnienia.

Czynsz: 450zł / 2 osoby ( w tym c.o, ciepła i zimna woda, gaz, oświetlenie części wspólnych, opłata za windę, wywóz śmieci) + prąd

Cena do negocjacji.

 

Kontakt bezpośredni:

Krzysztof Ogonowski
 kom: 785-773-443
e-mail: biuro@broker.rzeszow.pl

 
Przygotowując się do kupna mieszkania czy domu, często zastanawiamy się nad wieloma kwestiami. Jedną z nich jest, czy mieszkanie ma być nowe, czy też „z drugiej ręki”. Generalnie panuje opinia, że zawsze to, co nowe jest lepsze od starszego i używanego. W nieruchomościach teza ta niekoniecznie się sprawdza, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Rozważ zatem za i przeciw, uświadomiwszy sobie, że nie ma uniwersalnych rozwiązań. Celem tego artykułu nie jest przekonywanie do jakiegoś rozwiązania, ale przygotowanie listy za i przeciw, po to, aby łatwiej było Ci podjąć decyzję.
Czynnik Rynek pierwotny Rynek wtórny
Lokalizacja

Inwestycje na rynku pierwotnym zazwyczaj powstają dalej od centrum (ze względu na cenę i dostępność gruntów), choć nie jest to zasada – zdarzają się też nowe inwestycje w centralnych lokalizacjach.

Łatwiej jest znaleźć mieszkanie bliżej centrum.
Co kupuję

Podejmując decyzję o zakupie nieruchomości często opierasz się jedynie na projektach, makietach i wizualizacjach dostępnych w biurze dewelopera. W terenie zaś niejednokrotnie widzisz tylko plac budowy w różnym stopniu zaawansowania.

Na rynku wtórnym widzisz co kupujesz.
Technologia budowy Nieruchomości budowane są według nowoczesnych technologii.

Technologie budowy są różne – od kamienic zbudowanych z cegły, przez bloki z wielkiej płyty, po kilkuletnie budynki zbudowane według nowoczesnych technologii

Remonty

Mieszkanie na rynku pierwotnym można kupić wykończone „pod klucz” lub całkowicie do własnej aranżacji. Kupienie mieszkania niewykończonego wiąże się z kosztownym remontem, ale łatwiej takie mieszkanie dopasować do indywidualnych gustów i potrzeb nabywców.

W zależności od tego, w jakim standardzie kupujemy mieszkanie – można się do niego niemal natychmiast wprowadzić lub istnieje potrzeba remontu.

W dużych blokach remonty polegające na zmianie układu mieszkania są bardzo utrudnione.

Czas

Od wpłacenia pierwszych pieniędzy do dnia wprowadzenia się do lokalu zwykle mija dużo czasu (kilka lub kilkanaście miesięcy). Oznacza to często konieczność jednoczesnego spłacania kredytu zaciągniętego na nową nieruchomość i czynszu najmu obecnego mieszkania.

Od chwili zapłacenia za mieszkanie do zamieszkania, mija od kilku tygodni do kilku miesięcy (w zależności od tego, jak szybko zbywca jest w stanie opuścić mieszkanie oraz jakich remontów wymaga nieruchomość).
Bezpieczeństwo transakcji

Kupując nieruchomość na rynku pierwotnym, przede wszystkim należy zbadać kondycję finansową dewelopera, sprawdzić własność działki, na której deweloper buduje nasze przyszłe mieszkanie oraz pozwolenie na budowę. Warto również prześledzić sposób realizowania poprzednich inwestycji.

Kupując nieruchomość na rynku wtórnym łatwiej ocenić stan prawny nieruchomości na dzień sprzedaży Należy sprawdzić przede wszystkim księgę wieczystą, akt notarialny nabycia (lub przydział członkowski), bieżące opłacanie czynszu, ilość osób zameldowanych w lokalu. Warto spytać również o to, czy sprzedający prowadzi działalność gospodarczą.

Otoczenie i infrastruktura

 

W zależności od stopnia zaawansowania inwestycji otoczenie jest lepiej lub gorzej zagospodarowane. Na nowych osiedlach zazwyczaj brakuje wieloletniej roślinności. Infrastruktura przeważnie

dopiero się buduje.

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym widzisz otoczenie nieruchomości, zieleń jest często zagospodarowana.

Na starszych osiedlach infrastruktura w postaci sklepów, punktów usługowych, przedszkoli, szkół, jest zazwyczaj pełna i gotowa.

Dodatkowe koszty Kupując nieruchomość na rynku pierwotnym zapłacisz taksę notarialną oraz koszty sądowe związane z przeniesieniem własności. Do ceny nieruchomości musisz doliczyć koszty związane z wykończeniem lokalu (w zależności od wymaganego standardu od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych na każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkania lub domu). W ogromnej większości przypadków nabywca nie płaci PCC (wyjątek jest wtedy, gdy sprzedawca nie jest płatnikiem podatku VAT). Kupując nieruchomość na rynku wtórnym zapłacisz taksę notarialną oraz koszty sądowe związane z przeniesieniem własności. Jeżeli kupujesz mieszkanie do remontu musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami. Zapłacisz również podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC) w wysokości 2 % ceny transakcyjnej. Jeżeli kupujesz z pośrednikiem musisz liczyć się z dodatkowym kosztem wynikającym z prowizji, rzędu 1,5-3% wartości transakcji.

W chwili obecnej statystyki wykazują, że więcej osób planuje zakup mieszkania na rynku wtórnym niż na rynku pierwotnym. Według raportu przygotowanego przez firmę „Nowy Adres” Sp. z o.o. i wykonanego przez Millward Brown SMG/KRC wynika, że aż 74% potencjalnych klientów deklaruje chęć zakupu nieruchomości na rynku wtórnym, a tylko 24% na rynku pierwotnym. Jest to duża zmiana w stosunku do wyników badań wykonywanych kilka lat temu (dla porównania w badaniu z 2001 roku 50% potencjalnych klientów deklarowało chęć kupna mieszkania na rynku wtórnym, a na rynku pierwotnym 32%). Można to tłumaczyć większą obecnie podażą stosunkowo nowych, zaledwie kilkuletnich mieszkań na rynku wtórnym. Klienci nie muszą więc wybierać – między czymś nowym na rynku pierwotnym i czymś bardzo starym, zbudowanym w przestarzałej technologii na rynku wtórnym. Mogą wybierać między nową nieruchomością na rynku pierwotnym i nieruchomością kilkuletnią na rynku wtórnym.

Mijają już czasy, kiedy kupowało się od dewelopera „dziurę w ziemi” – tzn. mieszkanie, które mogliśmy zobaczyć tylko na wizualizacji, makiecie w firmie deweloperskiej i projekcie na papierze. Popyt na rynku nieruchomości znacznie się wystudził, więc zarówno deweloperzy jak i właściciele nieruchomości na rynku wtórnym muszą się bardziej postarać, aby zachęcić potencjalnych klientów do kupna.

 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:




Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt