POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

mieszkania do wynajęcia rzeszów ogłoszenia , broker

Numer identyfikacyjny: 1002


Piętro: 1,
Liczba pięter budynku: 2,
Forma zabudowy: Dom Wolnostojący,
Stan Mieszkania: do remontu,

Opis:

Mieszkanie do wynajęcia

Mamy do zaoferowania mieszkanie na wynajem dla studentów zlokalizowane w Rzeszowie przy ulicy Krakowskiej na wysokości ulicy Dębickiej.
Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze stanowi piętro domu jednorodzinnego trzy kondygnacyjnego.
Powierzchnia mieszkania to 90m2 składa się z dwóch pokoi (po 25m2), dużej łazienki (12m2), kuchni (15m2) oraz przedpokoju.
Ogrzewanie wspólne z kotła w piwnicy węglowe. W cenę mieszkania wliczone są czynsz i media.
Zapraszamy

 

Cena: 3800 zł  

Najem okazjonalny

Z najmem okazjonalnym mamy do czynienia, jeżeli właściciel mieszkania przejściowo nie korzysta z całości lub części lokalu w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, a odda go w używanie innej osobie. Przejściowość może na przykład polegać na tym, że właściciel mieszkania wyjeżdża i ponieważ mieszkanie stoi puste, postanawia je wynajmować do czasu swojego powrotu. Wynajmujący nie zajmuje się więc zarobkowo wynajmem mieszkań.

Najem okazjonalny różni się tym od zwykłego najmu lokalu mieszkalnego, że najemcę takiego lokalu mieszkalnego nie chroni Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, z wyjątkiem przepisów art. 10 ust. 1-3, art. 11 ust. 1 i 2 pkt 1-3, art. 13 i art. 18 ust. 1 i 2 ustawy. Wiążące są więc zapisy umowy najmu oraz Kodeksu cywilnego.

Jakie przepisy Ustawy o ochronie lokatorów obowiązują więc w wypadku najmu okazjonalnego:

  • najemca jest obowiązany do niezwłocznego udostępnienia lokalu w razie awarii wywołującej szkodę, udostępnienia właścicielowi lokalu w celu dokonania przeglądu stanu i wyposażenia lokalu oraz wykonania niezbędnych prac w lokalu.
  • wypowiedzenie umowy - także w przypadku najmu lokalu mieszkalnego wypowiedzenie powinno być pod rygorem nieważności dokonane na piśmie oraz zawierać przyczynę wypowiedzenia. Właściciel może (nie później niż na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego) wypowiedzieć umowę najmu, jeżeli najemca:
  1. używa lokalu w sposób sprzeczny z umową lub niezgodnie z jego przeznaczeniem, zaniedbuje obowiązki, dopuszcza do powstania szkód w lokalu i w urządzeniach przeznaczonych do wspólnego korzystania przez innych mieszkańców, czyni uciążliwym korzystanie z innych lokali, mimo, że był wcześniej upominany na piśmie, lub
  2. jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia umowy najmu i wyznaczenia dodatkowego, miesięcznego terminu do zapłaty zaległych i bieżących należności, lub
  3. wynajął, podnajął albo oddał do bezpłatnego używania lokal lub jego część bez wymaganej pisemnej zgody właściciela.

Osoby zajmujące lokal bez tytułu prawnego zobowiązane są co miesiąc uiszczać właścicielowi odszkodowanie.

W przypadku najmu okazjonalnego nie ma takich ograniczeń podnoszenia czynszu jak w przypadku zwykłego najmu lokalu mieszkalnego. Najemcy nie przysługuje również prawo do lokalu socjalnego.

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt