POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

mieszkania w rzeszowie na sprzedaż , rynek wtórny

Numer identyfikacyjny: 405


Piętro: parter,
Liczba pięter budynku: 4,
Wysokość czynszu: 420,
Kuchnia: oddzielna,
Balkon: balkon,

Opis:

Mieszkanie na Osiedlu Krakowska Południe o powierzchni 48 m2, usytuowane na wysokim parterze w niskim bloku, 3 niezależne pokoje, jasna kuchnia, łazienka z ubikacją, przedpokój, balkon, piwnica. W dwóch pokojach i przedpokoju parkiet dębowy w dobrym stanie, w jednym z pokoi płytki szkliwione, w kuchni ceramika włoska-kamień, łazienka z ubikacją w płytkach, w przedpokoju na ścianach boazeria, ściany szpachlowane, w mniejszym pokoju oraz kuchni nowe okna z żaluzjami magnetycznymi. Czynsz: 420 zł (3 osoby) + energia elektryczna. Dobra lokalizacja, osiedle ze świetną infrastrukturą.

Cena 390 tys. zł.

Marzysz o własnym mieszkaniu Masz zamiar kupić własny kąt Może już nawet znalazłeś lokum spełniające twoje oczekiwania? Chcesz wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby zakup przebiegał bezproblemowo?

Rynek wtórny

Jeżeli wybrałeś mieszkanie z rynku wtórnego, najważniejsze jest sprawdzenie statusu prawnego mieszkania. Przede wszystkim musisz się dowiedzieć, czy sprzedający faktycznie jest właścicielem mieszkania, to znaczy, czy ma prawo własności lokalu. Informację tę uzyskasz we właściwym dla danej lokalizacji sądzie rejonowym, sprawdzając księgi wieczyste.

Gdy kupujesz mieszkanie spółdzielcze, sprzedający powinien okazać zaświadczenie potwierdzające prawo do lokalu. Należy także dowiedzieć się, czy mieszkanie nie jest w żaden sposób zadłużone. Informację tę uzyskasz w administracji spółdzielni.

Umowa przedwstępna

Rzadko zdarza się, że właściciel lokalu już w nim nie mieszka, lub że może wyprowadzić się w ciągu kilku dni. Aby uniknąć sytuacji, w której właściciel postanowi sprzedać lokal komuś innemu lub nie będzie chciał opuścić mieszkania w ustalonym terminie, podpisz umowę przedwstępną. Jest to dokument, który, o ile zostanie sporządzony w formie aktu notarialnego – gwarantuje zgodnie z prawem cywilnym, że żadna ze stron nie może bez porozumienia z drugą stroną zmienić warunków sprzedaży lokalu. W umowie przedwstępnej powinny znaleźć się przede wszystkim: cena mieszkania, termin płatności i termin opuszczenia lokalu przez właściciela. Ponadto warto umieścić w niej informacje dotyczące faktycznego stanu technicznego mieszkania, ewentualnych napraw, których zbywca ma dokonać, oraz wszystkich rzeczy, które kupujesz razem z lokalem. Zwykle jest to wyposażenie kuchni i łazienki.

Umowa sprzedaży

Umowa sprzedaży lokalu musi być zawarta w formie aktu notarialnego. Przy okazji warto zwrócić się do notariusza o sprawdzenie, czy sprzedający rzeczywiście jest właścicielem nieruchomości.

Notariusz sporządzający umowę odpowiada za jej poprawność. Należy jednak pamiętać, że poprawność aktu notarialnego nie jest równoznaczna z jego szeroko rozumianą sprawiedliwością. Notariusz nie ponosi odpowiedzialności za spisanie umowy, która może okazać się niekorzystna dla Ciebie.

Może się zdarzyć, iż pomimo sprzedaży lokalu właściciel nie będzie się chciał z niego wyprowadzić. Aby go wyeksmitować, konieczny jest wyrok sądowy. Dlatego najlepiej, jeżeli właściciel wymelduje się z mieszkania tuż przed podpisaniem umowy. Poświadczeniem wymeldowania jest zaświadczenie z gminy stwierdzające, że obecnie w lokalu nikt nie jest zameldowany.

Rynek pierwotny

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym sprawdź dewelopera.

Musisz być, pewny, że jest to firma rzetelna, wypełniająca wszystkie warunki umowy. Poznaj opinię dotychczasowych klientów dewelopera. Zajrzyj na internetowe listy dyskusyjne. To doskonałe źródło informacji. Drugim etapem sprawdzenia firmy deweloperskiej powinno być zaznajomienie się z jej działalnością i pozycją w jednym ze stowarzyszeń zrzeszających deweloperów. Dodatkowo możesz poprosić dewelopera o przedstawienie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego rejestru właściwego dla danej formy prowadzonej działalności gospodarczej. Z wypisu będziesz mógł uzyskać wiele istotnych informacji dotyczących firmy.

Status prawny gruntu

Bez wątpienia najlepszym źródłem informacji na temat stanu prawnego gruntu jest księga wieczysta. Bez względu na to, jak doskonałą opinią cieszy się wybrana firma, warto udać się do sądu właściwego dla danego rejonu i sprawdzić księgę wieczystą dla nieruchomości. Ponadto z księgi wieczystej dowiesz się, czy deweloper nie zaciągnął w banku pożyczki lub kredytów zabezpieczonych hipoteką na interesującej Cię nieruchomości. Wszystkie obciążenia nieruchomości są wymienione w działach trzecim i czwartym.

Pozwolenie na budowę

Zanim robotnicy rozpoczną pierwsze prace, deweloper musi mieć pozwolenie na budowę. Jeżeli firma nie posiada pozwolenia na budowę, sugerujemy, abyś się wstrzymał z zawieraniem umowy i wpłacaniem pieniędzy. Jeżeli deweloper ma pozwolenie na budowę, należy je dokładnie porównać z tym, co firma oferuje w swoim projekcie. Występowanie w projekcie odstępstw od wytycznych zawartych w zezwoleniu na budowę może skutkować uznaniem budowy za samowolę budowlaną, co z kolei może doprowadzić np. do wydania nakazu rozbiórki obiektu lub znacznych opóźnień w realizacji inwestycji.

Umowa sprzedaży

Oczywiście przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z jej treścią. Jeżeli jakieś punkty umowy nie odpowiadają Ci – spróbuj negocjować.

 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:




Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt