POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

Rzeszów mieszkanie do wynajęcia, wynajem rzeszów

Numer identyfikacyjny: 582


Liczba pięter budynku: 10,
Forma zabudowy: Blok,
Ilość pokoi: 2 pokoje,
Stan Mieszkania: po remoncie,
Kuchnia: oddzielna,
Stan łazienki : super,
Okna: nowe plastikowe,
Balkon: loggia,
Wolne od: od zaraz,

Opis:

Do wynajęcia mieszkanie po remoncie usytuowane w wysokim bloku na Osiedlu Tysiąclecia, dwa niezależne pokoje, pokój dzienny z wyjściem na balkon, jasna kuchnia w zabudowie, łazienka z wc w płytkach z kabiną prysznicową, w przedpokoju szafa garderobiana, mieszkanie umeblowane, w pokojach szafy meble, telewizor, pełne AGD. Mieszkanie zadbane, czyste w bardzo dobrej lokalizacji, do wynajęcia od zaraz.

Cena: 2 200 zł/m-c + media, jednorazowa kucja zwrotna w wysokości 2 200 zł.

Oglądanie po wcześniejszym umówieniu w środy od 9.00

Każdego roku w Polsce rozwodzi się kilkadziesiąt tysięcy małżeństw. Choć problem dotyczy nas w mniejszym stopniu niż w krajach Europy Zachodniej, to zawsze budzi wiele emocji i problemów. Szczególnie kłopotliwe okazują się sytuacji związane z finansami. Wspólnota majątkowa wygasa z chwilą decyzji sądu o rozwodzie. Ale zadłużenia z przeszłości, takie jak kredyt hipoteczny, nadal łączą eks-współmałżonków.

Kredytodawcę (bank) interesuje wyłącznie ściągnięcie należności od dłużników. Umowa o kredyt jest spisana na dwie osoby, więc niezależnie od sytuacji rodzinnej, są one odpowiedzialne za spłatę zobowiązania. Nie zawsze sprawa wygląda prosto, szczególnie jeśli dwie strony nie dążą do porozumienia. Wtedy bank ma prawo ściągać dług od obu kredytobiorców.

 

Najkorzystniej jest ustalić, kto zajmie nieruchomość zakupioną na kredyt hipoteczny. Z reguły jedna z osób decyduje się na pozostanie w mieszkaniu/domu. I to właśnie ona powinna być odpowiedzialna za regularne płacenie rat. Ustalenia słowne nie mają jednak znaczenia dla banku. Ma on prawo ściągać dług od obu (byłych) współmałżonków, niezależnie od tego, kto gdzie mieszka i jaki ma związek z nieruchomością.Warto mieć to na uwadze i nie pozostawiać sprawy nierozwiązanej. W przypadku np. utraty pracy przez byłego partnera, druga osoba będzie musiała spłacać kredyt hipoteczny.

Warto wybrać się do banku i spróbować „przepisać” umowę na jedną osobę. Unikniemy wtedy niepotrzebnych problemów. Chociaż kredytodawcy bez większych problemów godzą się na taki zabieg, to niestety w wielu przypadkach wniosek zostaje odrzucony. Wszystko przez zdolność kredytową. Nawet jeśli małżeństwo miało warunki do spłaty danego kredytu hipotecznego, to jedna osoba (bez dzieci itd.) niekoniecznie musi spełnić finansowe wymagania banku.

Kredyt hipoteczny po rozwodzie to naprawdę duży problem. Nie możemy tutaj za bardzo liczyć na pomoc ze strony sądu. Zadłużenie trzeba spłacić terminowo, niezależnie od tego, gdzie kto mieszka i kto tak naprawdę płaci miesięczne raty.

 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt