POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

mieszkania do wynajecia Rzeszów ogłoszenia rzeszowiak, wynajem rzeszów

Numer identyfikacyjny: 638


Piętro: 1,
Liczba pięter budynku: 3,
Stan łazienki : super,
Balkon: taras,

Opis:

Do wynajęcia mieszkanie w Rzeszowie na I piętrze w nowym, niskim bloku posadowionym przy ulicy Zagłoby, powierzchnia 48m, salon z aneksem kuchennym, niezależna sypialnia, łazienka z wc, duży taras około 40m, aneks kuchenny w zabudowie, pełne AGD, szafa garderobiana.

Mieszkanie częściowo umeblowane, wszystkie media opomiarowane, wideofon, do mieszkania przynależna piwnica, winda, miejsca postojowe przed blokiem, bardzo dobra infrastruktura.

Cena:  2000 zł/m-c plus media, jednorazowa kaucja zwrotna 2000 zł.

1. Kilka uwag przed wynajęciem mieszkania. – porady dla Wynajmującego i Najemcy
Wynajęcie mieszkania tylko pozornie wydaje się prostą czynnością. Zarówno Wynajmującego, jak i Najemcę, może spotkać mnóstwo przykrych niespodzianek.  Dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, jak ich uniknąć. Poniżej w podpunktach udzielę kilku porad dla osób poszukujących mieszkania, jak i dla osób, które postanowiły go innym wynająć.
 Najemco pamiętaj!
1.    Najpierw dokładnie zastanów się, jakiego mieszkania szukasz. Określ swoje preferencje dotyczące metrażu, ilości pokoi, a przede wszystkim lokalizacji i ceny, którą możesz na ten cel przeznaczyć.
2.    Jeżeli zamierzasz skorzystać z usług agencji pośrednictwa, musisz się liczyć z zapłatą prowizji, która w przypadku najmu wynosi zazwyczaj równowartość jednego miesięcznego czynszu. Pośrednik będzie czuwał nad bezpieczeństwem transakcji, prowadził negocjacje z Wynajmującym w twoim imieniu oraz wyszuka najlepsze pod względem Twoich oczekiwań propozycje.
3.    Przejrzyj oferty wynajmu mieszkań w ogłoszeniach prasowych
w gazetach regionalnych, na portalach internetowych, w studenckich bazach mieszkań oraz na słupach ogłoszeniowych.
4.    Przed rozmową telefoniczną  przygotuj sobie zestaw pytań, które chcesz zadać Wynajmującemu, aby nie tracić czasu na oglądanie mieszkań, które można było wyeliminować już podczas rozmowy telefonicznej.
5.    Jeżeli już będziesz oglądać mieszkanie, koniecznie zapytaj o sąsiadów, najbliższy przystanek autobusowy, sklepy itp., piękny apartament może stać się koszmarem, jeśli np. za ścianą mieszkają hałaśliwi sąsiedzi.
6.    Nigdy nie wpłacaj żadnych pieniędzy przed podpisaniem umowy najmu, zdarzały się sytuacje, że domniemany właściciel pobierał zaliczkę od kilkunastu oglądających, a potem znikał bez śladu.
7.    Zdecyduj się na podpisanie umowy najmu w formie pisemnej, koniecznie przeczytaj punkt po punkcie, w razie konieczności skonsultuj
z prawnikiem. Zwróć uwagę na rodzaj umowy, na cenę, sposób płatności, termin wypowiedzenia, wysokość i sposób rozliczenia z kaucji i opłat za media itp. Zadbaj, aby każda ze stron otrzymała jeden egzemplarz umowy.
8.    Pamiętaj, żeby  oprócz podpisania umowy najmu, podpisać protokół zdawczo – odbiorczy. Koniecznie zaznacz na nim początkowy  stan techniczny urządzeń, mebli, które będziesz użytkować. Spisz stany liczników. Protokół zdawczo – odbiorczy powinien być również sporządzony w dwóch egzemplarzach.

Jako Wynajmujący powinieneś zwrócić uwagę na:
1.    Dokładne dane osób, którym decydujesz się wynająć mieszkanie. Zrób ksero dowodów osobistych. Spisz telefony.
2.    Biura pośrednictwa. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z ich usług, musisz liczyć się z zapłatą prowizji, najczęściej będzie to równowartość jednego miesięcznego czynszu. Jednak dzięki temu zaoszczędzisz czas
i pieniądze, pośrednik umieści ogłoszenia, będzie udzielał zainteresowanym informacji, a nawet, jeżeli wyrazisz na to zgodę, będzie pokazywał klientom twoje mieszkanie.
3.    Umowę najmu. Podpisz ją w formie pisemnej, pamiętając o dokładnym określeniu rodzaju umowy, ceny i sposobu jej płatności, kaucji, opłat za media itp. Pamiętaj, by w umowie znalazł się paragraf , w którym będzie mowa o wysokości kary umownej w przypadku niedotrzymania warunków umowy, jak i odsetkach w przypadku zwłoki w zapłacie czynszu.
4.    Opłaty za media. Jasno określ w umowie w jaki sposób zamierzasz rozliczać Najemców z mediów. Na przykład zdecyduj się na pobieranie zaliczek miesięcznych na poczet mediów, a następnie rozliczaj je co pół roku .
5.    Protokół zdawczo – odbiorczy. Koniecznie podpisz protokół zdawczo – odbiorczy, w którym odnotujesz stan liczników, spis i stan techniczny wszystkich rzeczy w mieszkaniu. Dobrze jest też także zrobić zdjęcia, dokumentujące stan lokalu w dniu przejęcia przez Najemców.
6.    Na co powinieneś zwrócić uwagę jako wynajmujący?
7.    1. Dokładne dane osób, którym decydujesz się wynająć mieszkanie. Zrób ksero dowodów osobistych. Spisz telefony.
8.    2. Biura pośrednictwa. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z ich usług, musisz liczyć się z zapłatą prowizji, najczęściej będzie to równowartość jednego miesięcznego czynszu. Jednak dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze, pośrednik umieści ogłoszenia, będzie udzielał zainteresowanym informacji, a nawet, jeżeli wyrazisz na to zgodę, będzie pokazywał klientom twoje mieszkanie.
9.    3. Umowę najmu. Podpisz ją w formie pisemnej, pamiętając o dokładnym określeniu rodzaju umowy, ceny i sposobu jej płatności, kaucji, opłat za media itp. Pamiętaj, by w umowie znalazł się paragraf , w którym będzie mowa o wysokości kary umownej w przypadku niedotrzymania warunków umowy, jak i odsetkach w przypadku zwłoki w zapłacie czynszu.
10.    4. Opłaty za media. Jasno określ w umowie w jaki sposób zamierzasz rozliczać Najemców z mediów. Na przykład zdecyduj się na pobieranie zaliczek miesięcznych na poczet mediów, a następnie rozliczaj je co pół roku .
11.    5. Protokół zdawczo – odbiorczy. Koniecznie podpisz protokół zdawczo – odbiorczy, w którym odnotujesz stan liczników, spis i stan techniczny wszystkich rzeczy w mieszkaniu. Dobrze jest też także zrobić zdjęcia, dokumentujące stan lokalu w dniu przejęcia przez Najemców.

 

 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt