POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

Rzeszów mieszkania wynajem ukraińcom, forum

Numer identyfikacyjny: 693Opis:

Mieszkanie do wynajęcia w Rzeszowie w nowym, niskim bloku, II piętro, powierzchnia 45m, salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka z wc z kabina prysznicową, przedpokój, balkon. W pokojach parkiety, w kuchni płytki gresowe, zabudowa, pełne AGD, multimedia.
Cena: 3300 zł/m-c + media.
Kaucja zwrotna w wysokości 3300 zł.

Jak płacić podatki od przychodów z tytułu najmu
Przychody uzyskiwane z tytułu umowy najmu czy dzierżawy podlegają opodatkowaniu dochodowemu.
W związku z czym powinieneś rozliczyć się z fiskusem za pomocą jednego z dwóch sposobów:
•    zryczałtowanego podatku dochodowego;
•    na zasadach ogólnych.
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, osiąganych z tytułu umowy najmu lub dzierżawy wynosi 8,5 % przychodu. Jeżeli jednak przekroczysz kwotę przychodu stanowiącą równowartość 4 000 euro, od nadwyżki ponad tę kwotę zapłacisz podatek ryczałtowy w wysokości 20 % przychodów.
Fakt, że chcesz się rozliczać w formie ryczałtu, musisz zgłosić w formie pisemnego oświadczenia naczelnikowi urzędu skarbowego właściwego twojemu miejscu zamieszkania, w następujących terminach:
•    jeżeli przychody z tytułu umowy najmu zaczynasz osiągać w trakcie roku podatkowego – pisemne oświadczenie o wyborze sposobu opodatkowania musisz złożyć do dnia poprzedzającego dzień wynajęcia lokalu, nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu;
•    jeżeli osiągasz przychody z tytułu umowy najmu czy dzierżawy, ale jesteś opodatkowany na zasadach ogólnych, do 20 stycznia możesz zgłosić zmianę sposobu opodatkowania na ryczałt. Pamiętaj, że w ciągu roku podatkowego nie możesz przejść z ryczałtu na opodatkowanie na zasadach ogólnych.
Należny podatek powinieneś zapłacić do 20 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni (czyli do 20 kwietnia za marzec), a za grudzień w dniu złożenia zeznania rocznego. Zeznanie roczne (PIT28) musisz złożyć do 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym.
Niewątpliwym plusem opodatkowania w formie ryczałtu jest fakt, że przychodów opodatkowanych w formach zryczałtowanych nie łączy się z przychodami z innych źródeł, podlegających opodatkowaniu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Minusem jest natomiast brak możliwości rozliczania kosztów uzyskania przychodu.
W przypadku opodatkowania na zasadach ogólnych podatkowi podlega dochód. Dochodem ze źródła przychodów jest nadwyżka sumy przychodów z tego źródła nad kosztami ich uzyskania osiągnięta w roku podatkowym.
Dochody z tytułu najmu rozlicza się łącznie z dochodami z innych źródeł (np. z tytułu umowy o pracę) i kwota wolna od podatku jest wspólna dla wszystkich tych źródeł.
Zaliczkę na podatek płaci się według dwustopniowej skali podatkowej, czyli 18% oraz 32%.
Zaliczki na podatek dochodowy za miesiące od stycznia do listopada, powinieneś wpłacać do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym osiągnąłeś dochód, natomiast za miesiąc grudzień termin rozliczenia zaliczki mija 20 grudnia.
Rozliczenia dokonujesz w terminie rocznego rozliczenia PIT, czyli do 30 kwietnia następnego roku (na formularzu PIT 36).
Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość rozliczania kosztów uzyskania przychodów. Pamiętaj jednak, że musi istnieć związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy poniesionym kosztem, a uzyskanym przychodem. Do kosztów uzyskania przychodu w przypadku najmu możesz zaliczyć m.in.:
•    odpisy amortyzacyjne (o ile wynajmujący amortyzuje przedmiot najmu);
•    kwotę zapłaconą jako prowizję dla pośrednika;
•    kwotę zapłaconego podatku od nieruchomości;
•    koszty zarządzania nieruchomością wspólną.
Pamiętaj, że wszystkie koszty muszą być udokumentowane.
Nie ma rozwiązań uniwersalnych, a każdy, kto osiąga przychody z tytułu umowy najmu, powinien dokonać własnych, indywidualnych obliczeń, który sposób opodatkowania jest dla niego najkorzystniejszy.
 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt